• Wpisów: 165
  • Średnio co: 11 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 18:20
  • Licznik odwiedzin: 13 294 / 1864 dni
 
klaudusix
 
2 ѕłσωα 9 ℓιтєя «3: Nigdy nie przestawajcie wątpić w siebie i to, że życie jest dobre.
Cokolwiek by się nie działo, nie warto szukać sobie problemów na siłę, szukać zła we wszystkim i wszystkich i zwyczajnie pogrążać się w rzeczach nieistotnych, ale bardzo przygnębiających.
Możecie wszystko, ale musicie najpierw w to uwierzyć. Wiele rzeczy ogranicza człowieka, jednak to my mamy kontrolę nad swoim życiem. Okoliczności mogą to utrudniać, ale nigdy nie zabiorą nam prawa do spełniania się.
Nie szukajcie problemów na siłę.
Nie róbcie z siebie jednocześnie ofiar i potworów.
Wszystko jest takie, jakie do siebie dopuszczamy.Nie warto postrzegać wszystkiego negatywnie, na podstawie "nie spróbuję, bo i tak się nie uda". Czasami warto chociażby na siłę znaleźć sobie chociaż jedną pozytywną myśl, która utrzyma nas przy nadziei, może nawet przy życiu. Nigdy nie jesteśmy całkowicie sami na świecie. Musimy tylko to dostrzec.
Pamiętajcie, że nigdy nie będzie tak, że cały świat będzie przeciwko Wam. Nawet jeśli wiele osób okazuje niechęć, nienawiść i szuka okazji to uprzykrzenia Wam życia, nie dajcie się im. Nie dawajcie im tej satysfakcji. Bądźcie dla ludzi, którzy chcą Was na tym świecie i tych, którzy cokolwiek dla Was znaczą. Lub dla takich, dla których dopiero możecie zacząć coś znaczyć. A jeżeli nie chcecie być dla ludzi- bądźcie dla pasji, planów, marzeń. Mamy jedno życie. Nie warto go marnować. Jeżeli już jest- uszanujmy ten fakt i pokażmy wszystkim, że jesteśmy godni bycia na tym świecie. To, że żyjemy jest pewnym darem. Należy się to każdemu, ale nie każdy potrafi to uszanować.
Po prostu dążcie do bycia lepszymi ludźmi. Zło nie przynosi żadnych korzyści ani nie ulepszy świata. A to my, ludzie tworzymy ten świat. Nie zmienimy go w całości. Ale warto zacząć od pojedynczych jednostek, którymi jesteśmy. Możemy zmienić swój własny świat oraz bliskich nam osób. To wniesie więcej światła w cały ciemny ogól, jakim jest społeczeństwo i to, co ono wnosi.
Warto wierzyć. Warto mieć nadzieję. Po prostu warto żyć.
Trzeba tylko chcieć i wprowadzać to w życie. :)
cytatyoszczesciu1118564_H124241_L.jpg

Nie możesz dodać komentarza.